Eshop prochází rekonstrukcí, děkujeme za pochopení.

Slovník pojmů

Asociace pro Fair Trade je zájmovým sdružením právnických osob, jež se zabývá otázkami rozvoje spravedlivého obchodu. Zájmem této asociace a jejich členů je dohlížet na používání ochranné známky Fair Trade. Cílem tohoto obchodního partnerství je poskytování lepších obchodních podmínek znevýhodněným výrobcům z rozvojových zemích při výrobě oblečení. Na výrobě produktů označených Fair trade nepracují děti a lidé pouze za stravu. Naše společnost nabízí a prodává Fair Trade produkty od značky Sols.

OEKO tex je uznávanou garancí kvality pro textilní zboží, které je vyrobené pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. Kontrola kvality takového zboží je pravidelně sledována a také garantována. Certifikát OEKO tex zaručuje svým spotřebitelům vysokou ekologickou kvalitu a garantuje jim, že zakoupené textilní zboží neobsahuje žádné škodlivé látky pro člověka ani pro životní prostředí. Potisk triček od naší společnosti garantuje kvalitu podle certifikátu OEKO tex.

Barevnice PANTONE je mezinárodně uznávaný barevný systém, který se používá po celém světě v oblastech typografie, grafiky, interiérového, textilního, oděvního a architektonického designu. Pomocí barevnice PANTONE se dají přesně definovat barvy. Princip barevnice PANTONE spočívá v tom, že každá barva je přesně definovaná podle číselného kódu, čímž se zamezí nesprávnému označení nebo jejich záměně. Takže, když vyrábíme trička s potiskem, třeba v Turecku, pošleme barvu a nemusíme nic vzorovat. Tento vzorník využíváme při potisku triček.

Barevnice TPX – textile paper extended – je taktéž mezinárodně uznávaný barevný systém. Barevnice s koncovkou TPX je vzorník, který obsahuje nespočet odstínů přímých textilních barev vytištěných na papírový vzorník. Tento vzorník barev textilu představuje ideální prostředek pro designéry a kreativní osoby, kteří navrhují výrobu oblečení na zakázku.

Poslední dobou vyhledávaný materiál je Biobavlna, ekobavlna nebo organická bavlna. Biobavlna je na rozdíl od klasické bavlny vypěstovaná bez použití chemických látek, jako jsou pesticidy, herbicidy a umělých hnojiv. Místo zemědělské chemie se používají přírodní metody. Podobně je to i při výrobě výrobků z biobavlny, při které nejsou užívány toxické látky. Trička z biobavlny najdete mezi bavlněnými trička.

Fleece je měkký, lehký, teplý a komfortní materiál ze syntetických vláken. Vnitřní strana byla počesána, takže je teplá a jemná. Je to dobrá alternativa k vlně, zvláště pro ty, kteří trpí alergiemi na vlnu. Může být vyroben také z recyklovaných PET lahví. Standardně se z něho vyrábí prostřední vrstva oblečení jako jsou vesty nebo mikiny. Nevýhodou tohoto materiálu je žmolkování na místech s častým oděrem a třením (lokty a předloktí, za krkem). Žmolkování je omezeno u materiálu označeného jako microfleece a nebo polarfleece. Vlákna jsou více střižena a počesána. Pokud by jste chtěli třeba mikinu z fleecu u nás nebudete zklamáni.

Historicky nový materiál, který se používá hlavně na sportovní bundy a kalhoty. Materiál sestávající se ze tří vrstev: základem vnější vrstvy je neopren s přidaným elastanem, vnitřní vrstva je mikro fleece a mezi nimi je technický vrstva. Tento materiál udržuje teplo, je nepromokavý, prodyšný a větruodolný.

Polokošile je sportovní tričko s límečkem, které se v posledních letech stalo oblíbeným kusem oblečení jak pro sportovně založené lidi, tak i pro lidi vyznávající ležérní styl oblékání. Polokošile dokáže velmi dobře podtrhnout elegantní styl v kombinaci se svetrem uvázaným kolem krku. Na Triko4u nabízíme několik druhů polokošil ve více jak 20 barvách. Nabídka polokošil.

Srážlivost textilu je standardní, ovšem do povolené míry. Míra srážlivosti textilu závisí na materiálu a samotná srážlivost není znakem nekvalitního materiálu nebo jeho závady. Vyšší srážlivost je u příroodních materiálů jako je bavlna. Naopak minimální srážlivost je u materiálů kde převládá polyester.
Běžná srážlivost bavlny se pohybuje v rozmezí 4 až 6 % na 1bm. Triko4u aplikuje potisk triček a dalšího sportovního oblečení na dlouhodobě ověřené značky, které garantují srážlivost textilu dle evropských norem.