Hlavně neprochladnout 

Důležité je udržet se v teple 

V létě nám stačí kraťasy a tričko nebo tílko, s příchodem podzimu ale do svého šatníku musí běžci zařadit i další vrstvy. Podzimní počasi charakterizují především chladná a mlhavá rána, déšť a vítr, ale také slunečné dny s vyššími teplotami. Běžecké oblečení tak musí být variabilní pro každé počasí a základem úspěchu je vrstvení. Ideální je funkční tričko, které pomůže rychle odvést pot z těla, rychle schne a nebrání v pohybu, navíc je lehčí než klasická bavlna. Trička bavlněná naopak využijete po návratu z tréninku, protože jsou na omak příjemná a zahřejí. 

image_27809 13588

V teplejších dnech si vystačíme s běžeckým tričkem s dlouhým rukávem a legínami, v chladnějším počasí je lepší přidat běžeckou mikinu. Běhat můžeme i za deště, dokonce to pro mnoho běžců znamená příjemné zpestření. Pak také nesmíme zapomenout mít ve výbavě i sportovní bundu, a stejně tak je dobré počítat i s větrem. Mikiny profouknou, proto je vhodná další vrstva, větrovka. Zapomenout nesmíme ani na kvalitní sportovní ponožky, které se neshrnují a nemusíme se tak bát puchýřů a podráždění kůže. 

ponozky 13584

To, co si nakonec ze svého šatníku v daný den oblékneme, záleží na našem zvyku, odolnosti a samozřejmě i počasí. Nad 10 stupňů si vystačíme s tričkema  lehkou mikinou nebo bundou, při teplotách kolem nuly už je vhodné přidat další, prostřední vrstvu, ke zvýšení teplotního komfortu. Pokud máte ve svém okolí běžce a chcete mu udělat radost, mrkněte na naši kolekci funkčních triček na běhání s potiskem. Ručíme za to, že udělají radost a máme je v dámské i pánské variantě

Nejlepší je vyzkoušet, co přesně vyhovuje nám samotným a řídit se především svým pocitem, kolik vrstev si na běhání obléct. 

Tak ať ty kilometry ve zdraví přibývají i na podzim :)

Tomáš a Daniela 

ZPĚT NA HOMEPAGE  TRIČKA S POTISKEM  TRIČKA 3XL-5XL  MIKINY S POTISKEM  SPORTOVNÍ OBLEČENÍ  POPTÁVKA  KONTAKT


 

Máte dotaz? Napište nám.