TRIKO4U.CZ 
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informaceRozumím

Potisk a výšivka


Sítotisk:

Sítotisk je tisková technika založená na protlačování barvy průchodnými místy obrazové šablony neboli síta, přímo do struktury textilu. V současnosti se nejvíce používají dva typy sítotisku. První je konvenční způsob, kdy je průtisková šablona kontaktně přiložena na potiskované médium a přes ni se ručně, mechanicky nebo automaticky pohybuje stěrač. Druhý způsob se nazývá modifikovaný a pracuje s pevným stěračem. Barva se protlačuje tak, že se pohybuje celá sítotisková forma, včetně tlakové desky s naloženým potiskovaným materiálem. V sítotisku se více než v jiných tiskových technikách využívá přímých barev.

Výhoda: Nejvyšší odolnost proti opotřebování a námaze, tisk velkého počtu přímých barev.
Nevýhoda: Částečně ovlivní strukturu textilu, síta nelze archivovat, nákladný na malé série.

sítotiskTermotransfer:

Technologie, která využívá principu sítotisku, kdy se skrz šablonu (síto) netiskne přímo na textil, ale na speciální papír. Takto předtištěný motiv se posléze za vysoké teploty (cca 180°C), zažehlí na potiskovaný textil. Motiv natištěný těmito barvami je na pohled zajímavý, velmi příjemný na dotek, má vysoké krycí vlastnosti a velmi brilantní barevné provedení.

Výhoda: : Velice příjemný na omak, moderní vzhled, možnost připravit si motivy v předem.
Nevýhoda: Časová náročnost při aplikaci na textil, dražší než sítotisk (cca o 10%).


transfer  transfer evropa 2


 


Sublimační tisk:

Tisková technologie, kde je aplikován speciální sublimační inkoust na povrch polyesterového textilu v tepelném lisu. Při teplotě cca 180 stupňů a vysokém tlaku se inkoust z pevné formy změní na plyn, který pronikne povrchem, následně plyn schladne a stává se součástí textilu.

Výhoda: je vysoce kvalitní potisk, odolný proti seprání nebo mechanickému poškození.
Nevýhoda: Sublimační potisk lze aplikovat pouze na textil z polyesteru nikoli na bavlnu.


Flok:

Jde o tiskovou technologii kdy výsledný povrch je podobný sametu nebo plyši. Z připravené flokové fólie se pořídí plotterový řez, který přeneseme za tepla podobně jako transfer.

Výhoda: Velice zajímavý výsledný efekt na textilu
Nevýhoda: Pracnost a vysoké náklady, předurčují tento potisk pro kusové náklady.Flex:

Nažehlovací potisk při kterém se ze speciální fólie vyřízne potiskovaný motiv a následně se zažehlí za vysoké teploty na textil.

Výhoda: Ideální varianta pro malé náklady (cena cca od 20Kč, dle velikosti).
Nevýhoda: Nižší odolnost na námahu, barevnost dle dostupných fólií.Výšivka:

Velice dekorativní a líbivá technologie, která v mnohém překonává sítotisk. Používá se především na reprezentativní textil a u motivů menších rozměrů. Větší rozměry do 45 cm lze též vyšít, bohužel cena velkých výšivek značně převyšuje cenu potisku.

U výšivky se platí jako vstupní náklady příprava vyšívacího programu od 300 Kč a samotné vyšití od 9 Kč. Cena výšivky se počítá z počtu stehů, které je potřeba vyšít k vyplnění loga. Minimální výška textu, aby byl čitelný a nezkreslený, je 5 mm. Pokud je text menší, dochází ke zkreslení, které často znehodnotí vaší prezentaci. 

Cena vyšívacího programu se pohybuje dle složitosti a velikosti od 300 Kč a platí se pouze u první zakázky. U opakovaných zakázek se již neúčtuje (nezáleží na barvě). To platí pouze u výšivek stejného rozměru. V případě jiného rozměru výšivky se platí vyšívací program jako při první zakázce. Svým stálým klientům většinou účtujeme vyšívací program pouze jednou. Od 500 ks výšivek se program neúčtuje vůbec..

výšivka kofola  výšivka kozel   výšivka Lays


Textilní etiketa:

V současné době si stále více získává oblibu tzv. etiketa, a to jak levnější varianta, která je tištěná, tak o něco dražší varianta, která je tkaná. Na rozdíl od výšivky, kde u malých písmenek a tvarů dochází k určitému zkreslení, je etiketa schopna vaše logo dokonale vykreslit.

Etiketa sebou přináší decentní prezentaci loga na textilu bez nároku složitého vyšívání a zásahu do textilu. Navíc při větším nákladu se cena etikety pohybuje v řádu korun a můžete ji použít na více druhů textilu aniž by se dále zvyšovaly náklady.

etiketa  etiketa2


Grafické zpracování podkladů TRIKO4U.CZ

Základem pro naše tiskové a vyšívací technologie jsou soubory v křivkách, a to v programech Adobe Ilustrátor(koncovka ai.) nebo Corel (koncovka cdr.). Další varianty jsou sice možné, ovšem po určité grafické úpravě. Pokud tedy nemáte podklady v křivkách, ale ve formátech JPEG, GIF, atd… musíte počítat s tím, že podklady budeme muset graficky upravit. Standardní cena grafických prací je cca 300 Kč/hod. s tím, že vám vždy dopředu oznámíme, kolik bude grafické zpracování stát. Stálým zákazníkům poskytujeme tyto služby zcela ZDARMA.

  • Grafické zpracování pro tisk

U sítotisku a transferového tisku se platí samotná aplikace tisku na textil od 10Kč a tiskové přípravy 350Kč za 1 tiskovou barvu. U transferu lze náklady za přípravy snížit vytisknutím více potisků do zásoby.

U fólií se žádné přípravy neplatí, což je výhodné zvláště u malých nákladů, ovšem samotný tisk je dražší než u sítotisku nebo transferu. Cena začíná od 30 Kč a značně narůstá spolu s velikostí potisku. Minimální velikost motivu nebo textu je 5 mm, menší motivy samozřejmě lze vyříznout, ale zákazníkům to nedoporučujeme. Fólie se často deformuje a má menší odolnost proti námaze (praní) z důvodu malé plochy nažehlení.

  • Grafické zpracování pro výšivku

U výšivky se platí jako vstupní náklady příprava vyšívacího programu od 200 Kč a samotné vyšití od 9 Kč. Cena výšivky se počítá z počtu stehů, které je potřeba vyšít k vyplnění loga. Minimální výška textu, aby byl čitelný a nezkreslený, je 5 mm. Pokud je text menší dochází ke zkreslení, které často znehodnotí vaší prezentaci.

 

Textil s potiskem
 
 
 
kontakt
Zboží v košíku
0 ks
0 Kč

 © triko4u.cz 2011. All rights reserved. mobil: +420 777 981 532, e-mail: info@triko4u.cz Realizace: Abtera